Stel jezelf voor! Interview met Marianne van Houten

Vertel ons meer over mariannevanhouten.nl
Ik ben zzp-er geworden na mijn behaalde Hbo-diploma’s muziektherapie en conservatorium . Ik begon voornamelijk als zangeres en speelde kindervoorstellingen. Dat doe ik nu nog steeds maar het is veel breder geworden. Ik geef peutermuziek, zangles, doe aan clowning (in de zorg), speel in verschillende kindervoorstellingen en eigen voorstellingen, heb een band en een duo met pianist, zing in Azalee (gospel close-harmonygroep) en waarschijnlijk ben ik nog wel wat vergeten… Heel veel verschillende dingen dus. Best een geregel als moeder, wisselende dagen werken, veel in het weekend en vaak ’s avonds repetities. Nu mijn zoontje naar school gaat is het minder chaotisch en heb ik weer wat meer studietijd (liedjes of scripts instuderen, voorstellingen maken of acts op maat, een beetje kostuums maken en samenstellen). Allemaal dingen die ik heel leuk vind om te doen.

Wat is in jouw ogen ondernemerschap?
Zelf zorgen voor werk, altijd blijven ontwikkelen, netwerken en weten waar je kracht ligt.

Wat zijn jouw belangrijkste drijfveren?
Het delen van mijn creativiteit, deurtjes bij mensen (en kinderen) openen. Het contact vind ik het belangrijkste. Als je echt bent en echt contact maakt, zowel in lesgeven als op het podium, kun je zoveel bereiken.

Wat is jouw ambitie voor 2013?
In de nabije toekomst wil ik mijn muziektherapie-achtergrond meer toepassen in combinatie met mindfulness. Ik wil een cursus opzetten: Mindful Zingen. Een cursus die je niet alleen wat leert op het gebied van zang, maar je ook dichter bij jezelf brengt. Zingen is niet alleen iets fysieks, maar ook iets persoonlijks .
Ook wil ik mijn voorstellingen en spel meer richten op de zorg. Voor ziekenhuizen, verzorgingstehuizen etcetera.

Wat is het leukste of gekste dat je ooit meegemaakt hebt?
Ik heb een tijd als zingend serveerster gewerkt, tussen het serveren door zing je dan af en toe een nummer met pianist. Tijdens het zingen (rondlopend met microfoon in de hand) begon iemand een heel gesprek met me te voeren, alsof ze niet doorhad dat ik aan het zingen was, heel apart.
Mensen die vragen hoe je een piano op het podium krijgt als je zegt dat je met een pianist komt optreden. Lang leve de elektrische piano! Een echte piano is wat lastig vervoeren….. Gek dat mensen niet bij zoiets stilstaan, ook heel apart…

Wat is tot nu toe jouw grootste succes?
Ik zie ‘succes’ als plezier in je werk hebben en er energie van krijgen. Soms zijn de slechts betaalde opdrachten een groot succes en het leukst om te doen. En het belangrijkste natuurlijk hoeveel inspiratie en energie je publiek of leerlingen ervan krijgen. Met mijn werk weet je natuurlijk niet altijd waar je terecht komt en is het vaak een verassing. Mijn grootste succes is dus gevuld met energie thuiskomen en nagenieten van de dag, wie wil dat nou niet?!

Waar verwachten je over 5 jaar te staan?
Waar ik nu sta, met wat meer werk in de zorg en meer trainingen en cursussen geven op gebied van zang en mindfulness.

Waarom moeten we allemaal een kijkje nemen op www.mariannevanhouten.nl?
Omdat er veel verschillende dingen te zien en horen zijn, PR is altijd goed en omdat ik graag mijn cursus Mindful Zingen van de grond wil krijgen. Bij interesse of vragen kun je altijd contact opnemen!

Bezoek ook de website van Marianne: www.mariannevanhouten.nl

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Scroll naar boven