Gisterenmorgen was het startsignaal van de Week van het geld op basischool De Twaalfruiter in Vleuten.
Koningin Máxima, erevoorzitter van het platform Wijzer in geldzaken, deed dat samen met Dolores Leeuwin van het Klokhuis.
De organisatie was al vroeg op voor dit bijzondere bezoek. Op het moment dat Máxima met veel bodygards en politie arriveerde, stonden honderden kinderen buiten op het plein te juichen. Iedereen had een paars petje op. De officiële opening gebeurde door met een bel te rinkelen.
“Ik hoop dat kinderen heel goed nadenken als ze geld uitgeven, want een euro kun je maar één keer uitgeven: op is op.” Dat zei koningin Máxima in een interview met het NOS Jeugdjournaal.
Máxima adviseert ouders zakgeld te geven. Zakgeld is meer een soort leergeld voor kinderen. Fouten maken met gekregen zakgeld, daar leren ze van.
De kinderen vonden het leuk. Zeker toen de opening eindigde met een knallend vuurwerk.
Lessen over geld
Net als op andere scholen in Nederland kregen de kinderen van Twaalfruiter lessen over geld van verschillende mensen uit de financiële wereld. Máxima woonde deze lessen ook bij. In de klas werden verhalen gedeeld over sparen, lenen en omgaan met geld.
“Er was een meisje dat zei: ‘Ik heb geld geleend aan mijn zusje. Die heeft me nooit terugbetaald. Wat heeft ze geleerd? Ik leen haar nooit meer geld”, aldus Máxima.
Lesje voor de chauffeur van Máxima
De chauffeur van Máxima heeft deze dag ook nog wat geleerd. De auto werd niet zo handig geparkeerd en de redactie van Regio Leidsche Rijn is dan ook benieuwd of dit paaltje van zijn spaargeld afgaat.
Foto’s
Met dank aan de vele inzendingen!










Máxima in de schoolbankjes in Vleuten https://t.co/gWs0PL7Ojb pic.twitter.com/CkztR7USaB
— Utrechts Nieuwsblad (@redactieadun) March 14, 2016
https://t.co/KUMSpUKyzI #Leidscherijn #Utrecht
— Ursula van Duin (@ursulavanduin) March 14, 2016
Queen Máxima at start of 6th edition of the Money Week at school the Twaalfruiter #Queenmaxima #wijzeringeldzaken pic.twitter.com/U4HqyYEJzL
— Albert Nieboer (@Royaleurope) March 14, 2016
Deze ochtend is de #Weekvanhetgeld feestelijk geopend door H.M. Koningin Máxima, erevoorzitter #Wijzeringeldzaken pic.twitter.com/wy61oMsL3S
— Wijzer in geldzaken (@Wijzeringeld) March 14, 2016
Leuke opening #weekvanhetgeld door Erevz @Wijzeringeld Koningin Maxima en gastlessen bij de #Twaalfruiter Vleuten!! pic.twitter.com/4FM5CNWsJX
— Richard Weurding (@rweurding) March 14, 2016
Maxima opent #weekvhgeld @ShownieuwsSBS6 pic.twitter.com/rb4gpFX2td
— Kirstin Hooymayers (@KirstinShow6) March 14, 2016


mag ik even kotsen mevrouw met haar vele miljoenen van ons belastinggeld komt het ever uitlegen #fail
Donny,
Sterk inhoudelijke reactie…..
Onderbouw je mening eens met een berekening van de kosten EN opbrengsten van het koningshuis. En maak daarna de berekening eens voor je eigen leven.
Ik ben benieuwd welke berekening er vanuit financieel oogpunt voor ons als maatschappij beter vanaf komt.
Nou das bij ons om de hoek en hebben we helemaal gemist. Petra Waltmann-Gransier, janwillem Jan-Willem Jonker, Judith Judith Peeters
Leuk hoor juf Eefje!!!
Iemand nog een foto van het beschadigde paaltje of limo?
Dat zou wel leuk zijn, daar waren wij ook naar op zoek 😉