In de week van 25 maart is er een nieuwe bijenstal gebouwd in het Willem-Alexanderpark. De bijenstal biedt niet alleen een nieuwe woonplek voor bijen, maar ook vogels kunnen een plekje veroveren in een nestkast.
De vorige bijenstal kon je vinden in de eet- & pluktuin van het park. Het nieuwe optrekje van de bijen staat in de natuur- & educatietuin. Inmiddels is begin april het eerste bijenvolk verhuisd naar de nieuwe locatie. Rondom de stal heeft de gemeente bomen geplaatst en in de toekomst komt er hoog gras omheen, zodat je niet meer vlak langs de stal kunt lopen. Op die manier kunnen de bijen ongestoord in- en uitvliegen. Als het eerste bijenvolk helemaal gewend is aan hun nieuwe plek, zullen meer bijenvolken verplaatst worden in het voorjaar.
In de zomer kunt u de bijenstal komen bewonderen. Op 25 juni van 13.30 tot 16.30 wordt er een feestelijke opening gehouden. Meer informatie hierover volgt via onze website. Lijkt het je leuk? Zet de datum vast in je agenda!


Erg mooi .