Je hoort vaak dat Vinex-wijken saai en zielloos zijn, waar mensen niet echt gelukkig zijn. Maar als je het aan de mensen vraagt die er al jaren wonen, krijg je een heel ander verhaal.
Te veel gericht op welvarende gezinnen
Het lijkt erop dat Vinex-wijken, verspreid over Nederland, vooral bedoeld zijn voor gezinnen met veel geld. Hierdoor hebben starters en ouderen die liever kleiner wonen, het lastig om er een plekje te vinden. Deze wijken werden tussen 1995 en 2005 gebouwd om de groeiende bevolking op te vangen. Ze zijn vooral ontworpen voor de middenklasse, denk aan wijken zoals Leidsche Rijn in Utrecht, Nesselande in Rotterdam, Vathorst in Amersfoort en verschillende plekken in Almere. Hoewel ze ruim zijn opgezet, waren ze eigenlijk vooral bedoeld voor gezinnen met jonge kinderen uit de middenklasse, die het er zo naar hun zin hebben dat ze niet weg willen.
Minder misdaad
Uit onderzoek van het CBS blijkt dat mensen in Vinex-wijken over het algemeen gelukkiger zijn dan mensen in oudere stadswijken of appartementencomplexen. Ook is er minder criminaliteit en blijven stellen langer bij elkaar door de fijne woonomgeving. En wat betreft diversiteit, wonen er niet alleen maar ‘dezelfde soort mensen’. Het percentage niet-westerse allochtonen is zelfs hoger dan elders in Nederland.
Bron: Telegraaf

