olievlek_Haarrijnseplas__advies_niet_zwemmen_foto_Hoogheemraadschap_De_Stichtse_Rijnlanden

Negatief zwemadvies Haarrijnseplas ivm olievlek

Op het water van de Haarrijnseplas in Utrecht drijft een grote olievlek. Dinsdagochtend vroeg starten Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden met opruimen. Totdat de olie is opgeruimd, is het advies om er niet te zwemmen en ook honden uit het water te houden.

De dunne laag olie bevindt zich in het zuidoostelijke deel van de plas. Het is nog onduidelijk waar de olie vandaan komt. Medewerkers van de gemeente Utrecht hebben na inspectie geen vaten ontdekt. Het waterschap gaat uitzoeken waar de olie vandaan komt.

Advies: niet zwemmen

De Haarrijnseplas is officieël zwemwater. Daarom plaatst de gemeente Utrecht borden met het advies om er niet te zwemmen totdat de olie is opgeruimd. Ook is het verstandig om honden zolang uit het water te houden.

Werkzaamheden

De Hoogheemraadschap starten dinsdagochtend 21 mei vroeg met het opruimen. Het duurt één á twee dagen om de olie te verwijderen. Een mogelijke werkwijze is om met schermen alle olie naar één plek te brengen. Op dat punt wordt de olie vervolgens opgezogen.

Foto: Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Scroll naar boven